Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Реалізація проекту ТС UKR 9037 «Розробка стратегії зняття з експлуатації та відновлення навколишнього середовища та розширення можливостей з метою відновлення та зняття з експлуатації колишніх майданчиків з видобутку та виробництва урану»

11.10.2018

   Проект ТС UKR 9037, а саме безпечне зняття з експлуатації уранової шахти Смолінської ДП «СхідГЗК» и проммайданчика колишнього ВО «Придніпровський хімічний завод», об’єкти, якого знаходяться а балансі ДП «Бар’єр», планується реалізувати за допомогою МАГАТЕ протягом 2018 - 2019 років.
  В рамка Проекту експертами МАГАТЕ буде проведено навчання персоналу ДП «СхідГЗК та ДП «Бар’єр» на об’єктах інших країн світу, які мають значний досвід з приведення в безпечний стан уранових об’єктів та територій, що зазнали вплив від їх діяльності, будуть надані рекомендації щодо мінімізації наслідків діяльності уранових об’єктів на довкілля та населення, що мешкає поблизу цих об’єктів.
  10 жовтня, під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної відбулась зустріч з офіцером управління європейськими проектами Департаменту технічної співпраці МАГАТЕ Катериною Дюфре (Віденський міжнародний центр, м. Відень, Австрія) за участю Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Григорія Плачкова, представників ДК «Ядерне паливо», Міністерства екології та природних ресурсів, ДП НАЕК «Енергоатом».
На зустрічі розглянуті найбільш проблемні питання та підготовчі роботи, які здійснюються щодо врегулювання проблемних питань в роботі підприємств атомно-промислового комплексу. Зокрема, Юлія Підкоморна, зазначила, що проведено ревізію господарської діяльності підприємства «Бар’єр», зафіксовані недоліки, які будуть враховані при подальшому плануванні роботи, та прийнятті відповідних рішень щодо менеджменту на цьому підприємстві.
     Також було повідомлено, що розглядається питання введення на проммайданчик оператора – ДП «СхідГЗК», який має ліцензію на провадження діяльності з переробки уранових руд, в частині припинення діяльності уранових об’єктів ВО «ПХЗ», до моменту поновлення дії ліцензії ДП «Бар’єр», що припинена Державною інспекцією ядерного регулювання, у зв’язку з порушенням вимог законодавства. 
    У свою чергу, Офіцер МАГАТЕ повідомила, що організація здійснює реалізацію програми технічної співпраці з 33 країнами та подякувала за налагоджену комунікацію з представниками контактної групи.
    Катерина Дюфре зазначила, що МАГАТЕ сприятиме Україні у вирішенні питань приведення у безпечний стан уранових об’єктів, що ліквідуються, відповідності до вимог МАГАТЕ, які розроблені на підставі результатів найкращих світових практик. А також подякувала керівництву та спеціалістам Міністерства, Концерну та ДП «СхідГЗК» за плідну і конструктивну співпрацю за Проектом технічного співробітництва - ТС UKR 9037.Вгору