Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Створено оперативний штаб із загальної координації дій щодо будівництва об’єктів Новокостянтинівської шахти

13.07.2018

   З метою забезпечення своєчасного проектування, будівництва та введення в експлуатацію об’єктів Новокостянтинівської шахти ДП «СхідГЗК» створено Оперативний штаб, до якого увійшли керівники і головні спеціалісти ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК», Новокостянтинівської шахти та ДП «УКРНДПРІпт». Очолив штаб генеральний директор ДК «Ядерне паливо» Сергій Дробот.

   Серед першочергових завдань штабу є координація дій з будівництва об’єктів шахти, пов’язаних з видачею гірничої маси стволом «Головний» за рахунок збільшення підіймальних можливостей та реконструкції системи вентиляції. Членами штабу буде приділена особлива увага виконанню будівельно-монтажних і пусконалагоджувальних робіт, оперативному вирішенню науково-технічних та організаційних питань.

    Перше засідання штабу планується в третій декаді липня.

   Реалізація заходів із збільшення видобутку уранової руди на Новокостянтинівському родовищі передбачена Концепцією державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2020 року, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 № 943, та Стратегічним планом розвитку державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» на 2018-2022 роки.

     Шахта Новокостянтинівська розташована в с. Олексїївка Маловисківського району Кіровоградської області. Відстань до районного центру - 10 км, до обласного - 45 км.

     Новокостянтинівське родовище урану було відкрито в 1975 році. Розвідувальні роботи на родовищі завершені в кінці 1995 року.   

     Сировинною базою інвестиційного проекту є Новокостянтинівське родовище уранових руд. Запаси урану станом на 01.01.2016 складають 67,2 млн. тонн руди, або 92,9 тисяч тонн урану.

    Проектом передбачається будівництво підприємства із видобутку уранової руди потужністю 1500 тисяч тонн уранової руди на рік, у тому числі пускового комплексу потужністю 500 тисяч тонн руди на рік.

   У 2011 році ДП «СхідГЗК» розпочало дослідно-промислову розробку родовища із використанням інфраструктури, створеної в процесі детальної гірничо-бурової розвідки.

    Новокостянтинівське родовище є найбільшим родовищем в Україні за запасами урану та має найбільший вміст урану в руді, тому це родовище є визначальним об’єктом уранової промисловості України і здатне забезпечити поточні потреби ядерної енергетики держави на строк до 50 років.



Вгору