Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

29 червня 2018 завершив роботу Міжнародний симпозіум з використання урану для ядерного паливного циклу: дослідження, видобуток корисних копалин, виробництво, постачання та попит, економіка та проблеми навколишнього середовища (URAM-2018)

03.07.2018

    29 червня 2018 завершив роботу Міжнародний симпозіум з використання урану для ядерного паливного циклу: дослідження, видобуток корисних копалин, виробництво, постачання та попит, економіка та проблеми навколишнього середовища (URAM-2018), який проходив в штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні.

     Забезпечення сталого постачання урану в найближчі десятиліття стало основою дискусій на симпозіумі.  Також приділено увагу більш широкому колу питань, пов’язаних з урановою тематикою: досвід експлуатації уранових родовищ, технологія видобування урану методом підземного свердловинного вилуговування, економічна оцінка уранових проектів, нетрадиційні сировинні джерела, енергетика та споріднені моделі енергетичних ринків, геологія урану, здоров’я, соціальна відповідальність та захист навколишнього середовища тощо.

       За даними Міжнародного енергетичного агентства, світове енергоспоживання може зрости до 20% до 2030 року і до 39% до 2050 року. Це збільшить попит на різні джерела енергії, включаючи ядерну енергію, а отже, і уран.

      Навіть за умов негативного прогнозу МАГАТЕ скорочення частки ядерної енергії з сьогоднішніх 11% світового енергетичного ринку до 6% до 2050 року, потужність ядерної електрики збільшиться на 24%. В умовах високого сценарію атомна енергетика зросте у 2,8 рази, а частка атомної енергії на світовому енергетичному ринку зросте до 13,7% до 2050 року.

      Отже паливо на основі урану залишатиметься основним, надійним джерелом низьковуглецевої ядерної енергії.

     Крім вивчення нових технологій для отримання більше урану, ядерна енергетика повинна буде вивчити практику управління ресурсами для забезпечення сталості. Останнім часом МАГАТЕ співпрацює з Європейською економічною комісією ООН для вирішення питань управління ресурсами, включаючи соціально-економічну життєздатність, технічну реалізацію та впевненість в оцінках.

    "Уран повинен розглядатися як паливо з низьким вмістом вуглецю, яке може допомогти реалізувати багато цілей Організації Об'єднаних Націй з питань сталого розвитку та кліматичних зобов'язань", - сказав Харикрішнан Тулсідад, співробітник з економічних питань Європейської економічної комісії ООН. "Нові технології відіграватимуть вирішальну роль у забезпеченні сталого виробництва урану".

 


Вгору