Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

У місті Прага під егідою МАГАТЕ пройшла технічна нарада з питань відновлення підземних вод у процесі видобування урану методом свердловинного вилуговування. Співорганізатором наради виступило державне підприємство «ДІАМО» (Чеська Республіка)

24.05.2018

    З 14 по 18 травня 2018 року у м. Прага під егідою МАГАТЕ пройшла технічна нарада з питань відновлення підземних вод у процесі видобування урану методом свердловинного вилуговування. Співорганізатором наради виступило  державне підприємство «ДІАМО» (Чеська Республіка).

     У роботі наради взяли участь представники урановидобувних організацій та органів ядерного регулювання Чеської Республіки, Федеративної Республіки Німеччини, України, Португальської Республіки, Федеративної Республіки Бразилії, Республіки Індії та Республіки Гани. Україну на нараді представляли фахівці ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК» та «УкрНДПРІ промтехнології».

     На нараді презентовані вимоги національних законодавств, методи очистки підземних вод та локалізації осередків їх забруднення в місцях видобування урану методом купчастого вилуговування.

    Українська делегація представила презентацію технології локалізації забруднених підземних вод на ліквідованому в 1983 році Девладовському родовищі, осередки забруднення вод якого скорочені в декілька разів та не створюють загрози розповсюдженню і забрудненню питних водоносних горизонтів.

    

    Учасники наради відвідали завод з очистки підземних вод ДП «ДІАМО», який розташований біля міста Страж-під-Ральським (Чеська Республіка), ознайомились з сучасними технологіями очистки підземних вод від урану, солей мінералізації та їх нейтралізації до рН7,7. З вилученого урану виробляється урановий оксидний концентрат.

  

        

  

     Фінансування робіт з очистки шахтних вод здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Починаючи з 2001 року, на ці потреби направляється більше 80,0 млн. EUR на рік.

    За результатами технічної наради планується видання рекомендацій МАГАТЕ по існуючим технологіям відновлення підземних вод в місцях видобування урану.  До розробки документа залучено експерта МАГАТЕ, співробітника Школи уранового виробництва Міжнародного ядерного університету (Чеська Республіка) Наду Рапантову.

   Отримана інформація та рекомендації МАГАТЕ будуть враховані при розробці техніко-економічного обґрунтування зняття з експлуатації шахти Смолінська ДП «СхідГЗК».

     DIAMO – державне підприємство, здійснює санаційні роботи з ліквідації наслідків видобування уранових руд в Чеській Республіці, забезпечує виробництво уранового оксидного концентрату.

 


Вгору