Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Доcвід німецьких партнерів у вирішенні екологічних питань. З 12 по 14 лютого 2018 року на запрошення ДК «Ядерне паливо» Україну відвідала делегація німецької компанії WISMUT GmbH

23.02.2018

   Одним з основних заходів реалізації стратегічних цілей у сфері охорони довкілля, які передбачені Енергетичною стратегією України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 605-р, передбачено розроблення та затвердження Державної цільової екологічної програми виведення з експлуатації уранових об’єктів.

   Впродовж 2017 року ДК «Ядерне паливо» спільно з ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» проводять роботи з пошуку екологічно привабливих технологій зняття з експлуатації шахти Смолінська ДП «СхідГЗК». Актуальність цього питання пов’язана з прогнозованим вичерпанням до 2021 року ресурсів Ватутінського родовища урану, яке відпрацьовується шахтою.

   Україна не має досвіду щодо зняття уранових шахт з експлуатації із забезпеченням екологічної безпеки та вирішення соціальних питань населених пунктів, розташованих поблизу уранових об’єктів.

   Найкращий досвід з приведення об’єктів уранового виробництва в безпечний стан напрацьований Німецькою компанією WISMUT GmbH. Компанія займається відновленням, очищенням та реабілітацією промислових майданчиків у Саксонії та Тюрінгії.

   ДК «Ядерне паливо» організований робочий візит спеціалістів WISMUT GmbH до шахти Смолінська ДП «СхідГЗК», для ознайомлення з ситуацією навколо закриття шахти.

   На зустрічі 12 лютого з делегацією WISMUT GmbH та керівництвом ДК «Ядерне паливо» обговорені питання співпраці щодо зняття з експлуатації уранових об’єктів.

  13 лютого делегація компанії WISMUT відвідала шахту Смолінська, яка є потенційним об’єктом зняття її з експлуатації. Наші німецькі колеги ознайомилися з технологією видобутку уранової руди на горизонті 640 метрів та поверхневим комплексом шахти, а саме: полігоном купного вилуговування та комплексом «Алтаїт», за допомогою якого були перероблені відвали шахти. В робочій зустрічі прийняли участь представники Кіровоградської обласної державної адміністрації.

   

   Переговори були продовжені 14 лютого на ДП «СхідГЗК» (м. Жовті Води), в яких прийняли участь група спеціалістів компанії WISMUT GmbH під керівництвом генерального директора компанії Хорста Штефана Манна, провідні фахівці ДП «СхідГЗК» на чолі з генеральним директором Олександром Сорокіним, представники ДК «Ядерне паливо», Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля та ДП «УкрНДПРІ промтехнології». Сторони обговорили можливі шляхи приведення українських уранових об’єктів та прилеглих територій в екологічно безпечний стан, використовуючи досвід німецьких колег. На Жовтоводському майданчику делегація оглянула діючий об’єкт ГМЗ - хвостосховище в балці «Щербаківська».

   

   За результатами робочих нарад досягнуто домовленості, що компанія WISMUT GmbH надасть консультативну допомогу при розробці концепції Програми для створення безпечних умов проживання населення регіону та приведення в екологічно безпечний стан території шахти.



Вгору