Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оприлюднило на офіційному сайті проект плану заходів з реалізації Енергетичної стратегії України.

12.01.2018

   Заходи з розвитку підприємств атомно-промислового комплексу України відображені у розділах 2 та 9 проекту Плану заходів з реалізації Енергетичної стратегії України.

   У розділі 2 «Охорона довкілля» передбачено розроблення та затвердження Державної цільової екологічної програми виведення з експлуатації уранових об’єктів.

  У розділі 9 «Сектор ядерного палива» передбачено здійснення заходів, що визначені Концепцією державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2020 року, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 №943-р, а саме:

  • розроблення Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2020 року;

  • збільшення видобутку урану шляхом здійснення розвідки, розроблення та введення в експлуатацію нових родовищ;

  • здійснення техніко-економічного аналізу доцільності створення в Україні власного виробництва ядерного палива.

   Виконання зазначених заходів передбачено на період з 2018 по 2020 роки.

  Енергетична стратегія України на період до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність" схвалена Кабінетом Міністрів України у серпні 2017 року. Цей програмний документ визначає весь комплекс широкомасштабних реформ в енергетичному секторі країни.

  В основі нової енергетичної політики країни досить амбітні цілі - зниження енергоємності економіки вдвічі до 2030 року, збільшення українського виробництва як традиційних, так і альтернативних джерел енергії. Енергетична стратегія визначає тільки цілі держави, реалізація яких повинна бути відображена в покроковому плані.

  Уряд планує, що атомна енергетика до 2035 року буде давати 50% електроенергії країни, поновлювані джерела - 25%, гідроенергетика - 13%, а решта буде покриватися за рахунок теплових електростанцій.

  Стратегія розроблялася протягом двох років. У роботі над документом брали участь енергетичні наукові центри країни, включаючи Національний інститут стратегічних досліджень, міжнародні та вітчизняні експерти, громадські організації.

 


Вгору