Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

У Києві пройшла Міжнародна конференція "Низьковуглецева електроенергетика: тренди, проблеми та перспективи"

15.06.2017

   13-14 червня 2017 року у м. Києві за ініціативою Асоціації «Український ядерний форум», за участю Громадської організації «Українське ядерне товариство» за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Міненерговугілля та Мінприроди пройшла Міжнародна конференція "Низьковуглецева електроенергетика: тренди, проблеми та перспективи". Генеральним спонсором конференції виступила компанія Westinghous Electric.

   Участь у роботі конференції взяли участь пс ерший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Галина  Карп та голова підкомітету Верховної Ради з питань електроенергетики та транспортування енергії Лев Підлісецький.

   Серед учасників конференції були представники МАГАТЕ, Асоціації «Європейський ядерний форум», а також відомих світових енергетичних, машинобудівних та інжинірингових компаній: Westinghouse Electric (Японія, США), GE Hitachi Nuclear Energy (Японія), Holtec International (США), Korea Hydro & Nuclear Power (Республіка Корея), Nuclear Research Institute Řeg  (Республіка Чехія).

   На конференції розглянуті перспективи розвитку низьковуглецевої енергетики у світовому контексті та в Україні. Особливий акцент на конференції приділено ролі атомної енергетики у забезпечення енергетичної безпеки та виконанні міжнародних зобов’язань із зменшення викидів парникових газів  та мінімізації впливу на навколишнє середовище.

   Розглянуто широке коло проблемних питань, що стосуються формування та впровадження нормативно-правової бази, ринкових механізмів стимулювання розвитку низьковуглецевої енергетики, специфіки впровадження та функціонування електровольтажної та вітрової генерації, забезпечення безпеки атомних електростанцій, прогнозування розвитку енергосистем в цілому.

   На конференції представлені доповіді від: НЕК «Укренерго», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укргідроенерго», Української асоціації відновлювальної енергетики, Української вітроенергетичної Асоціації, ВГО «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України», Інституту економіки та прогнозування НАН України. У роботі конференції взяли участь спеціалісти ДК «Ядерне паливо».

   Широка участь у роботі конференції керівників профільних організацій та підприємств, що формують державну політику в сфері енергетики в Україні, підкреслює актуальність і значимість цих питань та необхідність їх обговорення у подальшому.

   Міжнародна конференція «Низьковуглецева електроенергетика: тренди, проблеми та перспективи» є першою в Україні конференцією, яка повністю присвячена низьковуглецевим технологіям виробництва електроенергії. Вона проведена з метою створення комунікаційної платформи для обговорення поточного стану, проблем та перспектив подальшого розвитку зазначених технологій, інформування аудиторії про сучасні досягнення та передову міжнародну практику у цій сфері, а також задля підвищення рівня обізнаності учасників про роль та місце низьковуглецевих технологій у досягненні цілей, встановлених на Паризькому кліматичному саміті.Вгору