Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

Конференція ветеранів атомної енергетики та промисловості

17.05.2017

   14-16 травня 2017 року місті Славутич (Київська обл.) пройшла міжнародна конференція "Безпека - обов'язкова умова існування і розвитку атомної енергетики в усіх країнах світу".

   Організаторами конференції виступили міжнародний союз ветеранів атомної енергетики та промисловості (МСВАЕП) і українське ядерне товариство (УкрЯТ).

  Участь в конференції взяли ветерани-атомники і профільні експерти з Вірменії, Казахстану, Болгарії, Литви, Білорусії, Росії та України. Від ДК «Ядерне паливо» в роботі конференції взяв участь радник генерального діректіора Л.І. Громок.

   Основним завданням конференції став обмін думками ветеранів-атомників різних країн з питань безпеки як основної умови розвитку атомної енергетики, а також дотримання міжнародних угод в галузі інформування громадськості при реалізації і експлуатації об'єктів атомної галузі.

  В процесі обговорень учасники наголосили на важливості накопичення і передачі досвіду в рамках експлуатації атомних електростанцій та інших ядерних установок, зокрема установок із поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами.

   Особливу стурбованість ветерани МСВАЕП висловили в зв'язку зі зростанням ризиків при зберіганні і переробці ВЯП і РАВ при їх накопиченні, а також вказали на неприпустимість переповнення сховищ тимчасового зберігання ВЯП.

   Першочерговим кроком для вирішення цієї проблеми стане звернення до міжнародних організацій, які контролюють і аналізують безпеку експлуатації ядерних об'єктів (МАГАТЕ, WANO) з проханням посилення уваги до об'єктів зберігання ВЯП і РАВ.

   В останній день конференції в рамках технічного туру в чорнобильську зону відчуження учасники конференції відвідали місто Прип'ять, Чорнобильську АЕС і об'єкт "Укриття".Вгору